Bosch SMS46KI01E

Aqua Stop
Počet teplot
Odložený start

• , zakoupeno v Viaco Dům Elektro

Zatím jí máme pár dní, ale vypadá to dobře. Není ani hluřná.

• myje
    • dobrá cena

oproti minulé myčce Whirlpool,kterou jsme si nechali doporučit(a byla to naprostá hrůza,samá závada a nakonec přestala mýt úplně)jsme spokojeni,myčka je tišší,dobře myje i suší a ten šuplík na příbory je supr,možná subjektivně je uvnitř o trochu menší,ale to je daň za tišší provoz,ještě uvidíme jak to bude s výdrží

• Dobrý poměr cena/výkon
    • Horní zásuvka na příbory. To bylo pro nás zásadní kritérium.
    • Malinko hlučnější než jsme čekali, ale pořád v pohodě

Vybírali jsme myčku podle předchozí zkušenosti se značkou Siemens. Tato myčka Bosch je prakticky shodné konstrukce s řadou stejných dílů. Hlavně jsme chtěli horní zásuvku na příbory, ne koš vkládaný dolů. Kvalita mytí je dobrá, sušení průměrné. Zatím jsme ale nevyzkoušeli funkci zesíleného sušení. Mycí programy jsou delší, než byly u myčky Siemens, ale lze použít funkci vario speed pro výrazné zkrácení času mytí, což na mytí sklenic, talířů a příborů funguje bez problémů. Celkově hodnotíme jako dobrou kvalitu za rozumnou cenu.

Způsob umístění
Aqua Stop
Počet teplot
Odložený start

MYČKA NÁDOBÍ BOSCH SMS46KI01E

Jemná, a to dokonce i k vašim uším. Naše myčka nádobí Silence Plus.

5 důvodů ke koupi:

• Extra sušení: volitelná funkce pro přídavné sušení.
  • Sklo 40 °C: ochranný program pro šetrné mytí a sušení skla.
  • Koše VarioFlex a příborová zásuvka Vario: rozšířené možnosti nastavení s více místem na všech úrovních.
  • 7 zónový displej: zobrazuje zbývající čas a běžné informace, jako například chybějící prostředky.
  • AquaStop: 100% ochrana před škodami způsobenými vodou, garantovaná po celou dobu životnosti spotřebiče.

- AquaStop: 100% ochrana před škodami způsobenými vodou, garantuje po celou dobu životnosti spotřebiče. Systém AquaStop zahrnuje dvouvrstvou přívodní hadici, bezpečnostní ventil a podlahovou vanu s plovákovým spínačem zajišťující 100% ochranu proti poškození vodou. Celoživotní záruka Bosch.

- EcoSilence DriveTM Pro zvýšení účinnosti mytí jsme vyvinuli hospodárný systém EcoSilence DriveTM. Je neobyčejně tichý, účinný a zajišťuje nízkou spotřebu elektrické energie. Systém EcoSilence DriveTM pracuje bez kartáčů, velmi tiše a zaručuje špičkové výsledky.

- Program Glass 40° Nový program na mytí sklenic při teplotě 40° ohleduplně myje sklo, jako například vysoce kvalitní křišťál, a zajišťuje optimální sušení a zářivý lesk. Toho dosáhne díky nízkým teplotám, nastavením teploty na oplachování čisticího prostředků a prodloužené době sušení. Zářící skleničky bez zbytků čisticího prostředku jsou jednoznačným důkazem skvělého a šetrného mytí.

- Výměník tepla Myčky nádobí s výměníky tepla dokáží zacházet s cenným sklem a porcelánem s mimořádnou péčí a bez rizik. Voda se předehřívá v mycím prostoru, aby nedocházelo k teplotním šokům.

- LoadSensor Množství nádobí zjišťuje otočný senzor, který rozezná hladinu vody. Pro větší množství nádobí je zapotřebí více vody, aby se nádobí odmočilo a hladina vody se tedy snižuje. V takovém případě myčka nádobí nadávkuje větší množství vody. K umytí menšího množství nádobí je zapotřebí menší množství vody. Senzor zaplnění poskytuje optimální využití vody, dokonce i při mytí zpola nebo částečně plné myčky, a šetří vodu a elektrickou energii.

- Technologie ochrany skla Vzhledem k tomu, že měkká voda způsobuje korozi, myčky nádobí Bosch s technologií ochrany skla neustále regulují stupeň tvrdosti. Tímto způsobem je zajištěno šetrné mytí cenného skla a choulostivého porcelánu.

- Technologie ActiveWater Tato proplachovací technologie maximalizuje účinnost a zajišťuje ekologické oplachování pro dokonalý výsledek mytí. Cíleným rozložením vody, optimalizovanou filtrační technologií, rychlejším ohříváním a vyšší výkonností čerpadla zajišťující dokonalejší cirkulaci vody šetříte vodu a energii.

- Automatické programy Spotřeba vody, teplota vody a doba oplachování jsou nastavovány přesně podle úrovně znečištění. Tímto způsobem jsou zajištěny nejlepší výsledky mytí a zároveň úspora vody a energie.

- Zásuvka VarioDrawer Díky zasouvatelné zásuvce VarioDrawer, která tvoří třetí úroveň pro vkládání, jsou myčky nádobí ActiveWater ještě praktičtější. Je to ideální místo pro příbory a malé kuchyňské potřeby, např. naběračky nebo metličky. Tento systém poskytuje více flexibility při plnění vaší myčky nádobí a poskytne uvnitř mycího prostoru více místa. Košík na příbory umístěný v dolním koši lze nahradit zásuvkou VarioDrawer, která tak vytvoří kapacitu pro až 14 standardních sad nádobí v 60cm myčkách nádobí a 10 standardních sad nádobí v 45cm myčkách nádobí.

- Elektronická funkce odložení S funkcí odloženého startu můžete u zvoleného programu nastavit požadovaný čas spuštění. Pomocí této funkce můžete váš spotřebič pohodlně ovládat kdykoli v průběhu dne, v pracovní době nebo i v noci. Po spuštění programu se na displeji zobrazí přesný čas zbývající do spuštění.

- Systém AquaSensor Systém AquaSensor reguluje spotřebu vody v závislosti na typu a stupni znečištění pomocí světelného paprsku, který řídí mycí proces. Podle množství zbytků jídla, tuku nebo pozůstatků čisticího prostředku, systém v procesu oplachování vyhodnocuje, zda v oplachování pokračovat či nikoliv.

- Funkce VarioSpeed Plus Používejte funkci VarioSpeed Plus k mytí a sušení plné myčky a dosáhnete perfektního výsledku za nejkratší možnou dobu. Dobu mytí snížíte stisknutím tlačítka až o 66% se zachováním běžně vysoké účinnosti mytí. Pokud potřebujete rychle umýt nádobí, např. v průběhu rodinné oslavy nebo narozeninové párty, jednoduše aktivujte funkci VarioSpeed Plus.

Výkon a spotřeba

- náplň: 13 jídelních sad

- třída spotřeby energie: A++

- spotřeba energie v programu Eco 50: 262 kWh/rok na základě 280 standardních mycích cyklů (napojení na studenou vodu) a spotřebě v režimech s nízkou spotřebou energie. Skutečná spotřeba energie závisí na způsobu používání spotřebiče.

- spotřeba energie při programu Eco 50: 0.92 kWh

- spotřeba energie ve vypnutém stavu a v režimu ponechání v zapnutém stavu: 0.1 W / 0.1 W

- spotřeba vody v programu Eco 50: 2660 litrů/rok, na základě 280 standardních mycích cyklů. Skutečná spotřeba vody závisí na způsobu používání spotřebiče

- spotřeba vody v programu Eco 50: 9.5 l

- třída účinnosti sušení: A; na stupnici od G (nejhořší účinnost) do A (nejlepší účinnost)

- program Eco 50. Uvedené hodnoty se vztahují na „standardní program“ Eco 50 °C. Tento program je vhodný pro mytí běžně znečištěného nádobí a jedná se o nejúčinnější program z hlediska kombinované spotřeby vody a energie

- doba trvání programu Eco 50: 210 min

- trvání režimu ponechání
v zapnutém stavu: 0 min

- hlučnost: 46 dB(A) re 1 pW

- spotřeba energie při připojení na teplou vodu (program Eco 50 °C): 0.7 kWh

- spotřeba vody v programu auto 45-65 °C: 5 l, v závislosti na stupni zašpinění nádobí

Programy a speciální funkce

- počet mycích programů 6: intenzivní 70 °C, auto 45-65 °C, Eco 50 °C, sklo 40 °C, hodinový 65 °C, předmytí

- 2 speciální funkce: VarioSpeed Plus, HygienaPlus, extra sušení

- program péče o myčku

- 5 mycích teplot

Technologie mytí a senzory

- ActiveWater hydraulický systém

- dávkovací asistent : Dávkovací asistent je přihrádka na mycí prostředky, která je umístěna na okraji horního koše – a tak je při vkládání nádobí uchráněna před kapajícími zbytky pokrmů. Během mycího cyklu spadne tableta do speciální „záchytné přihrádky“, kde se kontrolovaně zcela rozpustí a zaručuje vždy dokonalý výsledek mytí. Je tak vyloučeno, aby tableta zapadla jako dosud mezi talíře nebo do koše na příbory nebo aby se rozpustila nedokonale, čímž by nebyl zaručen optimální mycí výkon.

- EcoSilenceDrive

- AquaSenzor

- senzor naplnění :
Senzor naplnění zjistí množství nádobí v myčce, upraví podle toho spotřebu vody a v případě potřeby napustí čistou vodu. Tak je vždy použito optimální množství vody k dosažení perfektně čistého nádobí. Vhodné naplnění vodou vyhodnotí snímač otáček, který rozpozná hladinu vody. V případě, že je myčka plně naložena (velké množství nádobí), je pro namočení nutné větší množství vody a hladina vody klesá. V tomto případě myčka automaticky dopustí další vodu. Je-li v myčce nádobí menší množství nádobí, je voda určená k mytí značně zredukována.

- auto 3in1

- výměník tepla : :takto úsporně působí systém výměníku tepla: teplo vznikající při mytí je využíváno pro předehřátí studené vody z kohoutku pro příští mycí chod. Toto zpětné získávání energie se společně s kondenzačním sušením stará o extrémně nízké hodnoty spotřeby! Zvláště hygienicky kromě toho probíhá sušení nádobí, protože při kondenzačním sušení není přiváděn žádný vnější vzduch. Kromě toho se při otevření spotřebiče po skončení programu už neobjeví nepříjemná oblaka horké páry.

- technika střídavého mytí

- regenerační elektronika

- 5. ostřikovací rovina pro samočištění plochého sítka

- materiál vnitřní vany: nerez/POLINOX

Ukazatele stavu a obsluhy

- elektronický ukazatel zbytkového času v minutách

- barva ukazatele: červená

- časová předvolba 1-24 hod

- elektronický ukazatel nedostatku soli

- elektronický ukazatel nedostatku leštidla

- AntiFingerPrint - ochrana proti otiskům prstů

Systém košů

- systém košů VarioFlex

- příborová zásuvka Vario

- stříbrné XXL mycí koše s madlem

- 3 výškově nastavitelné polohy horního koše pomocí systému RackMatic

- sklopné přihrádky v horním koši (2x)

- sklopné přihrádky na talíře v dolním koši (4x)

- 2 výklopné etažéry v horním koši

Bezpečnost

- AquaStop se zárukou

- elektronická blokace tlačítek

- servo-zámek

- systém šetrného mytí skla

Rozměry

- rozměry spotřebiče (V x Š x H): 84.5 x 60 cm x 60 cm

Služby EXCLUSIVE pro zákazníky ze zlínského kraje

- dovoz

- zapojení odborným technikem Bosch

- seznámení se spotřebičem

- odvoz dosloužilého spotřebiče k ekologické likvidaci

- odvoz obalového materiálu

Dokumenty

• , zakoupeno v Viaco Dům Elektro

Zatím jí máme pár dní, ale vypadá to dobře. Není ani hluřná.

• nádobí umyto vcelku dobře na pohled, nádobí ale zapáchalo
    • nerezový design
    • zásuvka na příbory, úspora místa
    • myčka vůbec nesuší i při zapnutí extra sušení (hůř než naše 12 let stará myčka)
    • nádobí po umytí i po 3 týdnech smrdělo - ne po nové myčce,ale po zbytcích potravin
    • nefungovaly mi kontrolky napouštění/vypouštění
    • myčka nepípá ani nesvítí při dokončení cyklu

Na to, že jsem ji fakt vybírala dlouho, značce Bosch jsem věřila, nechtěla jsem tureckou Beko, teď ji ale vyzkoušíme. Nicméně tento konkrétní model Bosch byl vyroben v Polsku. Dávali jsme jí šanci, pořád jsem si říkala, že určitě začne sušit a mýt lépe. Je možné, že jsme měli vadný kus, ale to těžko říct, stejný model už znovu nekoupím. Na to, jak si všichni Bosch chválí, tak jsem byla fakt zklamaná.

Nicméně musím pochválit bezproblémové vyřízení vrácení zboží v rámci 90 denní garance vrácení zboží v Datart.cz. Bála jsem se, že nebudou akceptovat zápach a nesušení jako dostatečný důvod pro vrácení peněz, ale vše šlo relativně hladce, takže prodejnu doporučuji, produkt nikoliv.

• myje
    • dobrá cena

• Dobrý poměr cena/výkon
    • Horní zásuvka na příbory. To bylo pro nás zásadní kritérium.
    • Malinko hlučnější než jsme čekali, ale pořád v pohodě